Gå direkt till Nyheten (Här är studenter som fått stipendier)

  1. Lidköpingsnytt.nu
  2. 12 augusti 2022

Sök i Lidköpingsnytt arkiv

Mer eller mindre relaterat

Här är studenter som fått stipendier

Publicerad onsdag, 01 juni 2022, 18:34 av Redaktionen

 Här är alla avgångselever vid De la Gardiegymnasiet som uppmärksammats med belöningar för sina studier.

Här är vem som delar ut stipendiet, samt namn och vilket program och klass. Källa: De la Gardiegymnasiet.

Branschstipendier 2022

Vård- och omsorg Lidköpings kommun
Wilma Axelsson, VO19B
Soraya Amini, VO19B

Lidköpings Handelsråd
Cornelia Thor, HA19A
Thea Risteski Ceder, HA19B

Frimurarsamfälligheten i Skövde
Nathalie Berrstrå, HA19B
Clara Hermansson, ES19C

Fastighetsägarföreningen i Lidköping
Oliwer Samuelsson, BA19A
Oliver Fransson, BA19B
Olle Gustafsson, EE19B
Max Seim Andersson, VF19

Guldpenseln
Tilde Malmgren, BA19B

SEKO, Service- och kommunikationsfacket
Alexander Korneliusson, BA19C

Sveriges Byggindustrier
Victor Adamsson, BA19A

VVS-branschens Yrkesnämnd
Vincent Vallgren, VF19

VVS 2000
Lucas Sundberg, VF19
Oskar Wennberg, VF19

Motorbranschen
Oscar Adamsson, FT19
Erik Andersson, FT19
Anton Edman, FT19
Alexander Fredriksson, FT19
Filip Gustafsson, FT19
Axel Ingvarsson, FT19

IF Metall Västra Skaraborg
Oskar Skoglund Carlsson, EE19A
Johan Andersson, FT19
Hanok Jonsson, IN19

John Hedins stiftelse
Anna Gillberg, EK19B
Elias Björk, NA19A
Julian Isaksson, SA19C
Junie Rönnqvist, TE19A

Idrottsskölden, Diplom
Tilde Ahlén , EK19A
Melker Broberg, EK19A

Restaurang- och livsmedelsbranschen
Thea Adler, RL19
Hampus Karlsson, RL19

Axel Lennart Larssons stipendie-och understödsfond
Victor Adamsson, BA19A
Karl Hallset, BA19A
Oliwer Samuelsson, BA19A
Jacob Ögren, BA19A
Philip Wallentinsson, BA19C
Anna Karlsson BF19A
Felicia Törnberg, BF19A
Hilda Boman, BF19B
Olle Gustafsson, EE19B
Oskar Sundblad, EE19B
Tilde Ahlén, EK19A
Elsa Jönsson EK19A
Moa Lundell, EK19A
Alma, Sundén EK19A
Sibelle Bergstrad, EK19B
Charlotta Isabelle Emilsson, EK19B
Anna Gillberg, EK19B
Lisa Grönlund, EK19B
Ida Gustafsson, EK19B
Emma Åkervall, EK19B
Abraham Eriksson, EK19C
Olivia Johansson, EK19C
Kenan Kovac, EK19C
Heidi Pagels, EK19C
Elsa Romfelt, EK19C
Svea Barck, ES19B
Andrea Hjalmarsson, ES19B
Sara Robertsson, ES19B
Clara Hermansson, ES19C
Lillevie Petersson, ES19C
Alicia Pettersson, ES19C
Ida Pettersson, ES19C
Alfred Sanfridsson ES19C
Anton Edman, FT19
Elin Johansson, HA19A
Felicia Lundgren, HA19A
Cornelia Thor, HA19A
Nathalie Berrstrå, HA19B
Johanna Herlöv Johansson, HT19
Linnea Landahl, HV19
Emanuel Hermansson, IN19
Elias Björk, NA19A
Ella Blom, NA19A
Filip Cederqvist, NA19A
Kajsa Ek, NA19A
Thea Ek, NA19A
Emil Elmers, NA19A
Amanda Frick, NA19A
Ebba Labecker, NA19A
Nova Landahl, NA19A
Rebecka Larsson, NA19A
Frida Lörnhag, NA19A
Einar Melne, NA19A
Daniel Moreland, NA19A
Jennifer Qvist, NA19A
Simon Renhult, NA19A
Nellie Romfelt, NA19A
Alva Svärdhagen, NA19A
Erik Tjeder, NA19A
Hilma Wahll, NA19A
Maja Alexanderson, NA19B
Sanna Blomqvist, NA19B
Elisabeth Glantz, NA19B
Karin Gustafsson, NA19B
Alisa Hermansson, NA19B
Noah Lövkvist, NA19B
Aletha Mattsson, NA19B
Molly Mattsson, NA19B
Saga Åkerstedt, NA19B
Thea Adler, RL19
Elvira Magnusson, RL19
Melker Hättning, SA19A
Sofia Hörnell, SA19A
Mathilda Jägrud, SA19A
Linn Lukk, SA19A
Oliwer Östlind, SA19A
Elin Dellstrand, SA19B
Emma Edling, SA19B
Sofie Gård, SA19B
Alva Jonsson, SA19B
Sonja Karlsson, SA19B
Lova Blomgren, SA19C
Annie Hjalmarsson, SA19C
Alice Holmquist, SA19C
Carlos Ibrahim, SA19C
Julian Isaksson, SA19C
Meja Lindblad, SA19C
Rasmus Ryman, SA19C
Otto Berntsson, TE19A
Jildau Beydals, TE19A
Oliver Funk, TE19A
Johan Gustafsson, TE19A
Junie Rönnqvist, TE19A
Filip Selmosson, TE19A
Viktor Strandrot Frid, TE19A
Alexander Sjögren, TE19B
Tyra Rundin, TE19C
Vincent Vallgren, VF19
Linnéa Löfbom Hjalmarsson, VO19A
Maja Hellström, VO19B