Gå direkt till Nyheten (Här är årets studenter vid De la Gardie)

 
  1. Lidköpingsnytt.nu
  2. 03 februari 2023

Sök i Lidköpingsnytt arkiv

Mer eller mindre relaterat

Här är årets studenter vid De la Gardie

Publicerad onsdag, 25 maj 2022, 12:42 av Redaktionen

Här är alla avgångsklass-elever på De la Gardie i år.
Utspring på onsdag 1 juni.
(Arkivbild)

Källa: De la Grdiegymnasiet)

HP Programmet för hantverk och produktion
Blomqvist Cassandra
Täng Oliver

IND Individuella programmet
Johansson Timmi
Larsen Jesper
Milicic Laura
Stenmark Alva

BF19A Barn- och fritidsprogrammet
Andersson Emma
Blasiny Sarhad Saeed Khudhur
Brevitz Olivia
Gustafsson Hanna
Hussaini Mahyar
Härling Josefin
Inedahl Frida
Irhage Nadja
Jonsson Andersson Hampus
Karlsson Anna
Klasson Kjellén Gila
Mattsson Madetoja Minna
Mogren Marta
Mohammadi Jawid
Nordqvist Martin
Persson Elias
Rimkuté Gabija
Sarmini Ahmad
Skoglund Hugo
Svensson Tilda
Törnberg Felicia
Wallquist Maja
Åström Elin

BF19B Barn- och fritidsprogrammet
Arnoldsson Ellen
Arvidsson Clara
Arvidsson Julia
Bergman Johan
Björk Zebastian
Boman Hilda
Brandt My
Carlshede Alice
Ekdén Albin
Engblad Vera
Floberg Wilma
Gustafsson Jennifer
Göransson Elsa
Hemmenbach Johan
Ivarsson Ella
Ivarsson Joel
Josefsson Thea
Karlsson Axel
Karlsson Vilmer
Larsson Emil
Mattsson Madetoja Mirjam
Sacipi Viktorija
Sandsjö Hugo
Sixtensson Alva

HA19A Handels- och administrationsprogrammet
Anderstig Felix
Forsell Amanda
Futsum Zewdi
Hagrydh Sofie
Johansson Elin
Lennlund Kristian
Lundgren Felicia
Mouhamad Shairawan
Ramaj Sidorela
Sandberg Emma
Thor Cornelia
Östergaard Apell Mattias

HA19B Handels- och administrationsprogrammet
Andersson Isabella
Ask Helgeson Vera
Berrstrå Nathalie
Fazlijaj Edona
Gustavsson Iris
Höglund Elvira
Jinnestål Annie
Johansson Linnea
Käll William
Magnusson Ida
Risteski Ceder Thea
Sundbeck Ellen
Sundvall Ebba
Synnergren Tim
Welday Milikiyas

HT19 Hotell- och turismprogrammet
Blixt Viktoria
Dahlberg Jonna
El Chehabi Bachir
Gustafsson Siri
Hammarström Rasmus
Herlöv Johansson Johanna
Larsson Lundgren Oscar
Nord Emma
Olsson Amanda
Ström Miranda
Svensson Samuel

VO19A Vård- och omsorgsprogrammet
Abdul Hay Maha
Abdul Razzak Reem
Anderzon Gigi
Axelsson Wilma
Brandin Olle
Fors Josefine
Gustafsson Alva
Holmgren Sarah
Ljungmark Thea
Löfbom Hjalmarsson Linnéa
Narse Stephanie
Paukstat William
Sattout Katrine
Shinwari Halima
Svensson Linus

VO19B Vård- och omsorgsprogrammet
Amini Soraya
Bajrami Seribane
Bengtsson Luna
Elfstrand Jennifer
Fasth Ida
Ghorbani Mahdi
Hellsjö Tova
Hellström Maja
Husic Aldina
Jonsson Linn
Khavari Hadi
Nilsson Emma
Safari Yvette
Soomane Adan Abdullahi
Strand Elsa

BA19A Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning husbyggnad
Adamsson Victor
Andersson Hannes
Cederquist Emelie
Dahlin Martin
Floberg Viktor
Gustavsson Fanny
Hallset Karl
Jezdic Ivan
Johansson Amadeus
Jonsson Melvin
Lewerin Melker
Nordlund Hannes
Persson Jesper
Samuelsson Oliwer
Shamoun Daniel
Sifversson Elias
Sixtensson Disa
Thörn Alfons
Åkervall Oliver
Ögren Jacob

BA19B Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning måleri
Brax Alicia
Fransson Oliver
Karlsson Oscar
Malmgren Tilde
Ottosson Joel
Wallin Bogren Sara

BA19C Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning mark- och anläggning
AbdulWahab Rami
Amandusson Hugo
Andersson Viggo
Broman Andreas
Johansson Jonathan
Korneliusson Alexander
Lövkvist Isac
Olausson Filip
Sandström Alfred
Svärdh Ludvig
Wallentinsson Philip
Wallroth Alfred

EE19A El- och energiprogrammet, inriktning automation
Bertilsson Ludwig
Bölin Eric
Börjesson Sebastian
Fornegård Gustaf
Karlsson Sebastian
Karlsson Viktor
Lidholm Sebastian
Lustig Filip
Mårdfjäll Elias
Skoglund Carlsson Oskar
Winter Robin

EE19B El- och energiprogrammet, inriktning elteknik
Ahmadi Alireza
Broberg Miles Sebastian
Gunnarsson Johan
Gustafsson Olle
Hedman Simon
Henriksson Erik
Pagerup John
Pettersson Emil
Ringblom Oscar
Staberg Melker
Stenkvist Linnea
Sundblad Oskar
Werner Hannes

FT19 Fordons- och transportprogrammet, inriktning personbil
Adamsson Oscar
Andersson Erik
Andersson Johan
Brodén Angelica
Dolk Broman Neo
Edman Anton
Ekström Alvar
Ellhage Alfred
Eriksson Karlsson Robin
Fredriksson Alexander
Gullbrandsson Victor
Gustafsson Filip
Ingvarsson Axel
Johansson Leo
Lindström Anton
Nilsson Rodriguez Alexander
Rivera Brian
Snis Robin
Svensson Jönhammar Rasmus

IN19 Industritekniska programmet, inriktning svetsteknik
Abdalla Mohammed Eisa
Hermansson Emanuel
Jonsson Hanok
Karlsson Eddie
Lundstedt Maximilian
Persson Erik
Therén Jonathan
Thörn Viktor

VF19 VVS- och fastighetsprogrammet, inriktning VVS
Amby Gullberg Felix
Andersson Moa
Gashi Endrit
Hamzaj Anton
Karlsson Albin
Salman Shamun Mareo
Seim Andersson Max
Sundberg Lucas
Vallgren Vincent
Wennberg Oskar

INY21 Yrkesintroduktion, mot Industritekniska programmet
Gustafsson Amelia
Hagberg Julia
Hassani Rahman
Jason Andrés
Svensson Tim

ES19A Estetiska programmet, inrikting Estetik och Media
Abdul Hussein Fatema
Alpsten Elin
Bäckman Emne Molly
Flensén Malte
Grahn Martin
Hermansson Moa
Johansson Wiktor
Lefwander Ellen
Magnusson Esther
Mendoza Aguero Kevin
Nilsson Vilda
Ridderstedt Tindra
Tamlander Antoni
Ulfsdóttir Möller Alma
Wiktorell Arvid

ES19B Estetiska programmet, inriktning Bild och form
Almqvist Michael
Barck Svea
Blesing Noëlla
Gustafsson Ida Maria
Hjalmarsson Andrea
Robertsson Sara
Rosvall Vera
Svensson Alma
Törnberg Elvira
Öst Emilio

ES19C Estetiska programmet, inriktning Musik
Augustsson Stina
Bakulina Mariia
Burén Jakob
Fortea Carl
Hagen Elvira
Hermansson Clara
Isaksson Liam
Ivenholt Johannes
Johansson Emanuel
Malmborg Casper
Nesiri Freshteh
Nestor Arvid
Oscarsson Emma
Petersson Lillevie
Pettersson Alicia
Pettersson Ida
Sanfridsson Alfred
Tidström Tyra
Wolcher Leia

HV19 Hantverksprogrammet, inriktning hår- och makeupstylist profil spa samt frisör 
Andersson Elsa
Andersson Svensson Emma
Arredondo Noelia
Björk Gabriella
Christiansson Alicia
Heed Line
Landahl Linnea
Nilsson Nova
Norén Sara
Persson Sara
Petersen Julia
Petersson Nathalie
Sabra Souzan
Sjöholm Andersson Moa
Tamlander Emelie
Thimberg Tuva
Thorsell Wilma
Uvenfors Elin
Viking Sol

RL19 Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Adler Thea
Al-Haideri Ahmed
Andersson Gustav
Djup Casper
Emilsson André
Karlsson Cecilia
Karlsson Hampus
Kutzner Theresa
Lindström Iris
Magnusson Elvira
Nystrand Jonathan
Persson Felicia
Rydberg Adam
Öman Noah

NA19A Naturvetenskapsprogrammet
Al Sayyad Sara
Ali Amjad Mirza
Asaker Mhd Hatem
Björk Elias
Blom Ella
Cederqvist Filip
Ek Kajsa
Ek Thea
Elmers Emil
Frick Amanda
Johansson Liv
Johansson Sara
Labecker Ebba
Landahl Nova
Larsson Rebecka
Levin Dalia
Lundqvist October
Lörnhag Frida
Melne Einar
Moreland Daniel
Qvist Jennifer
Renhult Simon
Romfelt Nellie
Shaw Moa
Strid Ella
Svärdhagen Alva
Tjeder Erik
Wahll Hilma
Winberg Tuva

NA19B Naturvetenskapsprogrammet
Alexanderson Maja
Andersson Alva
Andersson Linnéa
Andersson Sigge
Benjaminsson Linus
Blomqvist Sanna
Dahlberg Liv
Garpenrud Hannah
Glantz Elisabeth
Gustafsson Karin
Hermansson Alisa
Hua Ai-Hui
Johansson Elisa
Johansson Linn
Larsson Hannah
Lindberg Elsa
Lindelöf Pontus
Ljungström Melvin
Lund Emelie
Lövkvist Noah
Malmgren Edvin
Mattsson Aletha
Mattsson Molly
Nikzad Hamed
Ramberg Wilma
Reidmar Elvira
Sohlberg Isaac
Söderholm Siri
Tangfelt Vega
Wedelin Elin
Åkerstedt Saga

TE19A Teknikprogrammet
Andersson Edwin
Bergman Kasper
Berntsson Otto
Beydals Jildau
Björkman Viktor
Burènius Axel
Drotz Christoffer
Funk Oliver
Grujicic Nikola
Gustafsson Johan
Hansson Edvin
Ismail Osama
Johansson Grönberg Adrian
Larsson Vidar
Mohammad Shareef Mohammad
Petersson Måns
Rönnqvist Junie
Selmosson Filip
Strandrot Frid Viktor
Österberg Edvin

TE19B Teknikprogrammet
Alem Tomas Fetwi
Andersson Ivar
Berg Svensson Emil
Dahlqvist Love
Fredriksson Axel
Fredriksson Viggo
Hallström William
Hasselplan Alfred
Hemberg David
Hermansson Axel
Hermansson Lucas
Höglund Arvid
Högwall Erik
Jacobsen Isaac
Jansson Anton
Johansson Jacob
Karlsson Pelle
Krawczyk Mateusz
Larsson Emil
Lundgren Alvin
Nohlberg Gabriel
Nyström Nils
Pettersson Erik
Pettersson William
Savinskyi Viacheslav
Scheja Edvin
Sjögren Alexander

TE19C Teknikprogrammet
Alic Alvin
Andersson Emma
Andersson Malin
Badawi Mohamed Senmar
Bergqvist John
Brättorp Oskar
Carlsson Alfred
Fatimic Diin
Gunnarsson Hanna
Hällström Viktoria
Jernström Åke
Jonasson Daniel
Jonsson Sandra
Kjellén Lucas
Lind Rasmus
Markström Emma
Mohammad Shareef Reem
Nord Klara
Nordström Lydia
Qvisander Carl
Rattanakun Sarocha
Rundin Tyra
Sundin Liljebjer Noah
Svensson Alexander
Vångdahl Amanda
Öberg August

SA19A Samhällsvetenskapsprogrammet
Ahnström Edgar
Ahnström Oscar
Fridén Linn
Fält Amanda
Hammenfors Ida
Hansing Isabelle
Hätting Melker
Hörnell Sofia
Jern Alva
Johansson Rebecka
Jägrud Mathilda
Karadza Irma
Larsson Elin
Leverin Maja
Lidberg Emelie
Lidbjörk Hanna
Lindström Lova
Lukk Linn
Magnusson Ellen
Marcusson Kaspar
Nordström Joel
Paulsson Olof
Petrov Felix
Ramér Olofsson Lukas
Sandgren Stina
Ströberg Erik
Svensson Ella
Svärd Linn
Tagesson Karl
Trolme Erik
Östlind Oliwer

SA19B Samhällsvetenskapsprogrammet
Alknäs Lova
Anderberg Wilma
Bengtsson Maja
Broman Ella
Carlén Emma
Créton Victor
Dabab Sara
Dellenborg Emma
Dellstrand Elin
Edling Emma
Fagerlind Alexander
Gård Sofie
Holgersson Ellen
Hou Gustafsson Felix
Hultgren Danielsson Olle
Isufi Lorinda
Johansson Edvin
Jonsson Alva
Karlsson Sonja
Kylén Alva
Käll Isac
Käll Samuel
Olsson Julia
Planman Elin
Sennelöv Esther
Sjöberg Alexander
Stenmark Hanna
Valkegård Tyra

SA19C Samhällsvetenskapsprogrammet
Abelsson Larsegård Moa
Allahverdi Leyla
Berling Ebba
Björklund Abelsson Molly
Blomgren Lova
Edvardsson Jacob
Gustafsson Jesper
Göthberg Clara
Hjalmarsson Annie
Holmquist Alice
Ibrahim Carlos
Isaksson Julian
Jakupovic Amela
Joelsson Erik
Kvarnemark Stella
Lindblad Meja
Mansur Lobna
Mohamed Mascud
Mohammadi Masouma
Olovsson Konrad
Pavlovic Milla
Roswall Lukas
Ryman Rasmus
Staf Elsa
Ullberg Emelie
Velasquez Juliana
Zayat Sara

EK19A Ekonomiprogrammet
Ahlén Tilde
Aliaj Vera
Broberg Melker
Chehab Eddine Mohamad
Ekman Berg Sofie
Forsell Elina
Frisk Olle
Ganibegovic Lejla
Gerner Ebba
Grönskog William
Gvozden Mirella
Hakala Olliwer
Henriksson Alma
Holst Kajsa
Johansson Ida
Jönsson Elsa
Kjellström Jonna
Lundell Moa
Lundin Julia
Ly Angelina
Magnevik Felizia
Mjörnbäck Jessica
Persson Josefine
Persson William
Saghin Fabian-Valentin
Sundén Alma
Thuresson Alexandra
Tilly Stina
Westh Markus

EK19B Ekonomiprogrammet
Andersson Emma
Andersson Moa
Bergstrand Sibelle
Borg Melker
Carlsson Stina
Danielsson Edith
Djapo Armin
Ekmark Melker
Emegrind Nathalie
Emilsson Charlotta Isabelle
Gillberg Anna
Grönlund Lisa
Gustafsson Alice
Gustafsson Ida
Helgevall Vilma
Johnsson Elsa
Jondell Teddy
Knutsson William
Lindblom Edith
Nyberg Moa
Näslund Alice
Ossiansson Ida
Scarlini Emilia
Sedwall Emilia
Stenberg Tilda
Stojanovic Kristian
Toller Hovler Hannes
Tuominen Manda
Åkervall Emma

EK19C Ekonomiprogrammet
Albinsson Thea
Axelsson Adam
Eriksson Abraham
Falk Broomé Irmelin
Fredin Siri
Holmqvist Måns
Jansson Tilda
Johansson Olivia
Johnsson Indira
Kovac Kenan
Larsson Alva
Larsson Lovisa
Larsson Tilde
Lidberg Signe
Lilja Thomasson Emma
Ljungdahl Timea
Pagels Heidi
Pettersson Lovisa
Romfelt Elsa
Rrahmani Altin
Sand Hanna
Sandgren Melvin
Storm Hanna
Svensson Elvira
Söljemo Alida
Theng Elvira
Viberger Matilda