Gå direkt till Nyheten (Här är alla som tar studenten på De la Gardiegymnasiet)

  1. Lidköpingsnytt.nu
  2. 13 juni 2021

Sök i Lidköpingsnytt arkiv

Mer eller mindre relaterat

Här är alla som tar studenten på De la Gardiegymnasiet

Publicerad måndag, 31 maj 2021, 08:49 av Redaktionen

Denna vecka är det dags för hundratals elever vid De la Gardie att avslutasina gymnasiestudier genom det som kallas utspring. Arkivbild.
Uppdaterad version


Av pandemiskäl är det som vanligt, att inget är som vanligt. Utspringen sker klassvis men är utspridda i tid över veckans fem skoldagar. Möjligheten att möta studenter vid utspringet är starkt begränsat.

HP Hantverk- och produkton, 4- årigt program
Björklund Casper
Sihvonen Dzenanovic Brandon
Sunnercrantz Pontus

HRB Hotell, restaurang- och bageri, 4- årigt program
Karls Rasmus
Karlsson Fredrik
Karlsson Marika
Nilsson Johnsson Victoria

IND Individuella programmet, 4- årigt program
Jonsson Madelene
Miranda Nicolas
Jakobsson Arvid
Lucanich Giulia
Carruthers Oliver
Fahlgren Hampus

BF18A Barn- och fritidsprogrammet
Andersson Moa
Andreasson Ronja
Arnefors Melker
Bessiss Fouad
Björkholm Tova
Ericsson Clara
Freidlitz Malin
Gunnarsson Thea
Hillbom Emma
Ismailovic Enna
Jezdic Tamara
Karlsson Elin
Karlsson Kristoffer
Khadeeda Zaidan Badal
Lööf Tilde
Malmesved Anton
Mattsson Madetoja Mirjam
Nyberg Ebba
Osmanaj Lorik
Persson Angelica
Smedberg Alice

BF18B Barn- och fritidsprogrammet
Arnälv Isabelle
Bengtsson Jennifer
Caspersson Jacob
Djup Annie
Djup Lidholm Isabelle
Friström Amanda
Hendin Appell Sixten
Hintsala Nilsson Linn
Holmgren Jonathan
Håkansson Klara
Hägnander Fanny
Johansson Ellen
Jönsson Noah
Lidholm Josefin
Lidholm Pontus
Linder Thilda
Lindh David
Millqvist Sofie
Olsmark Leopold
Spetz Moa
Tilly Hugo
Von Knorring Nora
Walters Linnéa
Wendin Elvira

HA18A Handels- och administrationsprogrammet
Andersson Sofie
Andersson William
Braimi Sanel
Danhash Antwan
Franzén Moa
Gyllin Hannah
Ibrahim Afram
Malki Malak
Naser Basem
Ohlin Jennifer
Roos Hanna
Sunnergren Saga
Thorstensson Wilma

HA18B Handels- och administrationsprogrammet
Andersson Amanda
Andersson William
Blomqvist Saga
Branell Adam
Broberg Ronja
Carlsson Nathalie
Gustavsson Malvina
Kanyo Adam
Karlsson Emelie
Martinsson Wiktor
Olofsson Elias
Persson Wilma
Qvisander Fredrika
Skoglund David
Stadin Jonna
Torstensson Emilia
Wikström Hannes
Åkegård Matilda

HT18 Hotell- och turismprogrammet
Broberg Andersson Nelly
Drotz Jonatan
Gillbertsson Elvira
Godée Elina
Halldin Therese
Hernborg Moa
Jaskaite Karolina
Pettersson Nord Jauqline
Sandberg Carl
Stankovic Nikolija
Svensson Ronja
Wilsson Alva
Wold Henny
Öman Tim

VO18A Vård- och omsorgsprogrammet
Adib Hedayat
Chouman Jasmin
Ellström Cornelia
Frogemark Tilde
Gustafsson Emma
Hjort Line
Johansson Emma
Jozjani Mahdi
Karimi Hossein
Kronmarker Ida
Ljungström Alma
Lundell Nycander Tilde
Mohammadi Sabor
Pettersson Sally
Rezaei Reshad
Sarabi Ali
Svensson Sara

VO18B Vård- och omsorgsprogrammet
Abou Khiyara Sajeda
Andersson Alice
Bayramli Leman
Bernal Lazon Catalina
Ekblad Oscar
Ershede Moa
Fors Alicia
Hendberg Gustav
Ibrahim Natali
Ibrahimi Mohammad Ali
Khaled Ibrahim
Lindström Matilda
Ljung Felicia
Rezaei Farshadahmad
Rezaie Abbas
Skarp Julia
Strömberg Frida

BA18A Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning husbyggnad
Akbari Qodrat
Augustsson Tobias
Berg Marcus
Bertilsson Oliver
Boman Lucas
Fält Anton
Graje Linus
Härling Gustaf
Johansson Axel
Karlsson Hampus
Karlsson William
Larsson Lukas
Madsen Anton
Malm Amadeus
Melani Dario
Nilsson Struck Oscar
Ohlin Belfrage Elias
Rezai Alireza
Tigerberg Måns
Vedebrand Oskar

BA18B Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning måleri
Gustafsson Tilda
Hagman Linus
Holmberg Jonna
Jafari Omid
Runeberg Edward
Yngve Madelenè

BA18C Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning mark- och anläggning
Andersson Erik
Arenstrand William
Bergström Anton
Eriksson William
Friberg William
Handfast Melker
Hägg Arvid
Lundgren Joel
Nordström Ture
Persson Albin
Strömgård Vincent
Sällström Ludvig

EE18A El- och energiprogrammet, inriktning automation
Andersson Oskar
Breman Emil
Ekberg Carl
Engström Leo
Fabiansson Lukas
Gustafsson Aron
Holm Måns
Holmgren Axel
Jacobsson Sofia
Johansson Bender Ahlfred
Löfstrand Rasmus
Lönedal Markus
Varenius Theodor
Östman Gustav

EE18B El- och energiprogrammet, inriktning elteknik
Arnerfors Jesper
Beche Axel
Björk William
Bäck Erik
Gustavsson Benjamin
Hansson Herman
Johansson Alexander
Käck Erik
Salegård Arvid
Sundving Gustav
Vallin Sälle Viggo

FT18 Fordons- och transportprogrammet, inriktning personbil
Bridholm Per-Ive
Brus Filiph
Eklöf Filip
Frostedal Karl
Götesjö Benjamin
Johansson Jonathan
Larsson Pontus
Leverette Neo
Lindgren Simon
Milas Felix
Nyström Albin
Ottersten Alexander
Runosson Nylund Tommy
Skaffman Olof
Staaf Oliver
Svensson Oskar

FT18 Fordons- och transportprogrammet, inriktning lastbil och mobila maskiner
Engelbrektsson Filip
Holgersson David
West Erik

IN18 Industritekniska programmet, inriktning svetsteknik
Andersson Johan
Hansson Alexander
Hernlind Hampus
Rezai Hossain
Ungman Adria Ulla
Åhs Adrian

VF18 VVS- och fastighetsprogrammet, inriktning VVS
Björfelt Rasmus
Davidsson Filip
Elfving Oskar
Grimling Lars
Kvist Joakim
Linderoth Edwin
Lundgren Zakarias
Luukinen Hjalmar
Persson Erik
Tiveljung Felicia

INY20 Yrkesintroduktion, mot Industritekniska programmet
Forsström Marcus
Haidari Amin
Hosayni Yasin
Nanphimai Charan
Rahmani Muhammad
Safari Aminollah

ES18A Estetiska programmet, inrikting Estetik och Media
Ahlstedt Sahl Effy
Andersson Viola
Bäckman Emne Line
Ekenstierna Benji
Fagerlund Tobias
Gustafsson Morris
Hansson Ella
Jernberg Elin
Klasson Christin
Larsson Hanna
Lorentzon Emma
Plesner Klauson My
Selmosson Kajsa
Smedman Adrian
Szenczi Patricia
Tidblom Fredriksson Sindra
Tingshagen Moa
Toreborg Carl
Viking Prytz Axia

ES18B Estetiska programmet, inriktning Bild och form
Björk Julia
Borg Eriksson Vendela
Ekholm Michelle
Flink Lupine
Mathiasdotter Kajsa-Thyra
Porrero Coll Mar
Sjömark Alma

ES18C Estetiska programmet, inriktning Musik
Albinsson Max
Eriksson Tilda
Hammar Loke
Henningsson Unn
Kihlberg Maja
Krasniqi Altin
Kåhlman Udén Pontus
Olsson Vera
Vetter Natanael
Zettervall Irma

HV18 Hantverksprogrammet, inriktning hår- och makeupstylist profil spa
Backserius Emelie
Blaad Elvira
Edström Emma
Eriksson Maja
Karlsson Ravin Elsa
Klasson Amanda
Lans Moa
Arvahi Azar Licata Jasmin
Llamas Coll Sara
Nilsson Alva
Svantesson Maja
Svensson Wilma
Ulleryd Linnéa
Vedebrand Gustafsson Miranda
Vilhelmsson Tilda
Wärjehed Matilda

RL18 Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Ahlén Moa
Ajnestål Maja
Andersson Sissela
Bernaba Perla
Björklund Sabrina
Borgenhard Simon
Bring Linnéa
Eriksson Fanny
Fredriksen Isak
Hillman Samuel
Karlsson Vilma
Larsson Sara
Ljungström Theo
Löfgren Moa
Sköld Hugo
Tholin Märta
Åberg Hanna

NA18A Naturvetenskapsprogrammet
Al Sayyad Hassan
Andersson Hampus
Andersson Nora
Arstedt Gustav
Arvidsson Emma
Berndtsson Elsa
Ghebreyohannes Finhas Teklu
Gustafsson Lagergren Victor
Jernelöv Ann-Helene
Jernstedt Alexandra
Kashko Mays
Lundh Saga
Maamari Maria
Mohammad Mustafa
Molander Johansson Elin
Münz Pelle
Norell Lisa
Norismaa Moa
Oskarsson Madeleine
Santos Lindström Bianca

NA18B Naturvetenskapsprogrammet
Albako Alaaeddin
Almasri Aaisha
Alzeinb Abdullah
Andersson Alice
Ataei Musa
Berling Signe
Dalemo Judit
Eltermann Ebba
Forselius Mira
Hamidi Amir Arsalan
Holmberg Lisa
Jonsson Cornelia
Karlsson Lina
Lenhult Eskil
Malmenskog Caroline
Nilsson Saga
Ström Klara
Svensson Alfred
Velander Nellie
Westlin Martin
Örngård Linnea

TE18A Teknikprogrammet
Albertsson Tim
Andersson Gabriel
Andersson Oskar
Angerfelt Alice
Boqvist Adam
Bred Liam
Cassidy Callum
Dahlin Alice
Ebbestad Pontus
Fischerström William
Forsdahl Nils
Främgård Edvin
Gren Alexander
Gustafsson Anton
Halling Signe
Hallman Hilda
Ihanus Gabriel
Karlsson Matilda
Kjellström Jacob
Larsson Jakob
Lenntun Amanda
Pettersson Filip
Prytz Filip
Shaker Hani
Sånnek William
Tengström Erik
Wall Falk Anton
Wiktorsson Oskar
Önnermalm Jennie

TE18B Teknikprogrammet
Abrahamsson Adam
Andersson Albin
Andersson Axel
Drougge Isak
Ek Classon Sonny
Eng Casper
Fondelius Anton
Hedberg Fermsgård Eric
Hidevik William
Johansson Wiggo
Jonsson Elliot
Juhlin Hilma
Karlsson Sven
Lager Isak
Lindahl William
Lindblom Agnes
Lindholm Hanna
Mignander Rebecka
Modigs Matilda
Olsson Ludvig
Omorojor Efe Koko
Ryding Albert
Sjögren Pulkkinen Erik
Svensson Irma

TE18C Teknikprogrammet
Appell Fabian
Augustsson Selma
Bengtegård Meja
Berg Svensson Emil
Beydals Ymen Ronald
Björlin Fredrik
Carlsson Oscar
Colbin Wilmer
Degermosse Wilma
Edholm Clara
Gustafsson Hennie
Haiber Ludvig
Helm Jacob
Hermansson Axel
Holmberg Emilia
Honkanen Henrik
Karlsson Thea
Kållberg Filip
Lindstedt Karlsson Linus
Lucaci Wilgot
Lundell Theo
Mohlin Emil
Omar Sakariya
Sigurd Rune
Skoog Ragnar
Svantesson Max
Törnberg Albin

T4 Teknikprogrammet i form av ett fjärde teknisk år
Berg Amanda
Dahlberg Karlsson Alexander
Jadenfelt Nils
Leilander Rasmus

SA18A Samhällsvetenskapsprogrammet
Allendes Vergara Benjamin Israel
Andersson Mira
Bergdahl Axel
Bjälkholm Tilde
Broman Davina
Corujo Natalie
Fahlgren Amanda
Franzén Maja
Hagejärd Alfred
Hagelin Wilma
Hojati Nazanin
Isaksson Simon
Jansson Alexandra
Johansson Filippa
Johansson Vilgot
Nilsson Elma
Nilsson Moa
Nordin Kajsa
Norrman Meja
Rosén Maja
Roslund Emilia
Ryman Maria
Sandaroe Alv
Svantesson Beatrice
Svensson Ebba
Thempo Bengtsson Vilma
Thorén Ellen
Tilly Ella
Tilly Johanna
Täng Adam

SA18B Samhällsvetenskapsprogrammet
Almqvist Lukas
Andersson Tilda
Belay Yohannes Takele
Berggren Tor
Björsgård Tilda
Chabo Melinda
El Hamwi Chajma
Eliesson Alma
Elofsson Fogel Alma
Florberger Alice
Gadzo Selma
Hamdi Qeraj Andréa
Hemborg Jennifer
Kavalic Alva
Kjörk Elsa
Larsson Alice
Malm Tyra
Mustafa Edina
Mårtensson Sara
Rixman Lööf Tilda
Rossow Nova
Skoglund Robin
Strandrot Simon
Sundblad Theo
Synnergren Noa
Söderholm Astri
Tak Nermin
Tepho Anon
Thörn Wilma
Tigerberg Tora

EK18A Ekonomiprogrammet
Abdulwahab Ros
Belander Hugo
Berg Alexandra
Blaad Mathilda
Broberg Alwa
Cardell Thea
Carlzon Emma
Ekblad Nils
Falk Hannah
Fredén Isak
Hvass Emelie
Hyrenius Hanna
Johansson Alfred
Joujou Mohamad
Kalac Ilda
Karlsvärd Lovisa
Klasson Alice
Lööf Wettervik Bertil
Malki Nada
Matteusson Nils
Molin Hilda
Nordling Isabelle
Persson Nicholas
Phrommasa Julaporn
Ross Donny
Samia Izabelle
Selemun Selamawit
Ström Tilda
Söderström Wilma

EK18B Ekonomiprogrammet
Andersson Axel
Andersson Rasmus
Andreasson Oskar
Angelöf Carl-Johan
Bergström Caroline
Chabo Mikael
Christensson Ida
Demegård Hannes
Forsberg Elly
Fridell Matilda
Frostemark Samuel
Gustafsson Clara
Hallén Elise
Hammenfors Emelie
Hellström Alfred
Hulén Ida
Häljebo Max
Härndahl Alexander
Karlsson Lekedal Emma
Kinnunen Olivia
Leilander Tilda
Lindström Ludvig
Lund Elsa
Lövkvist Theo
Olausson Karl
Rrahmani Muhamet
Sjöberg Olivia
Thomsen Stina
Thörn Jacob

EK18C Ekonomiprogrammet
Bertilsson Elin
Blom Henric
Bly Alice
Claesson Hampus
Corsini Gabriel
Dahir Dahir
Djup Erik
Edlund Vera
Edström Adam
Eriksson Alva
Fahlgren Erik
Fredriksson Klara
Fröjd Molly
Grahn Lisa
Hellström Martina
Höglund Oskar
Issa Rose-Marie
Jespersson Åhlander Ebba
Johnsson Damian
Kristiansson Olle
Lager Maja
Magnusson Kevin
Makhoul Maria
Malmborg Wilma
Oscarsson Filippa
Persson Frida
Salegård Ida
Smajlovic Adis
Strömberg Julia
Svensson Thea
Vester Britta

___________________________
Källa: De la Gardiegymnasiet

guest
0 Kommentarer
Inline Feedbacks
Visa alla kommentarer
0
Lämna gärna en kommentar!x