Gå direkt till Nyheten (Här är studenterna vid De la Gardie i vår)

  1. Lidköpingsnytt.nu
  2. 06 augusti 2020

Sök i Lidköpingsnytt arkiv

Mer eller mindre relaterat

Här är studenterna vid De la Gardie i vår

Publicerad onsdag, 27 maj 2020, 14:59 av Redaktionen

Under kommande vecka, med början på måndag, tar många studenten.
Det blir på lite annorlunda sätt och kommer att ske med klassvisa utspring under veckan.
Uppdaterad version 18,14. Arkivbild.

Här är alla studenter:

BA17A Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning husbyggnad
Abelsson Max
Andersson Carl
Andersson Filip
Andersson Simon
Axén Alva
Blomqvist William
Boström Benjamin
Carlander Axel
Deeb Abdulmohsen
Gustafsson Albin
Gustafsson Simon
Johansson Maja
Karlsson David
Lidholm Axel
Lundgren Alfred
Magnusson Oskar
Nilsson Rasmus
Pettersson Victor
Siljstedht Fhilip
Sveder Filip
Thörn Hugo

BA17B Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning måleri
Broo Rasmus
Haglund Wilma
Hassel Lucas
Kristoffersson Granqvist Kim
Thörn Kasper

BA17C Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning mark och anläggning
Blomquist Christopher
Ekblad Kevin
Fransson Gustav
Gustafsson William
Helgeson Felix
Karlgren Alexander
Lindh Woxlin Maximiliam
Nyström Ebbe
Rahm Johan
Sjöberg Arvid
Wennberg Alexander
Österberg Kevin

BF17 Barn- och fritidsprogrammet
Carlsson Hampus
Czyzewska Aleksandra
Ekholm William
Falao Felix
Gartman Steen Tilde
Gustavsson Alva
Hällström Lovisa
Johansson Daniel
Jonasson Linus
Karimi Saeed
Lewerin Theo
Lidberg Anton
Packalén Emilia
Pettersson Paulin
Pihlblad Ida
Randberg Sandra
Sabel Alexander
Svantesson Jenny
Svensson Holm Oscar
Tengström Albin
Tildeberg Emilia
Torstensson Jacob
Ulfengren Lindberg Linus
Wernestrand Kajsa
Westermark Julia
Åhman William

EE17A El- och energiprogrammet, inriktning automation
Adamsson Anton
Bengtsson Wilmer
Blomqvist Karl
Brandt Mattias
Enström Hugo
Högwall Filip
Janssen Jakob
Jonsson Leon
Lind Arvid
Persson Lindblom Gustav
Ramberg Ricard
Rappell Rasmus
Rikardsson Gabriel
Sundberg Johansson Thim
Vänerhäll Emilsson Ludvig

EE17B El- och energiprogrammet, inriktning elteknik
Andersson Christoffer
Andersson Christoffer
Andersson Hugo
Andersson Kristoffer
Arvidsson Casper
Edling Rasmus
Jansson Edvin
Johansson Hampus
Karlsson Joel
Käll Oliver
Lundin Emil
Strid Adam

EK17A Ekonomiprogrammet
Albinsson Hampus
Axelsson Victor
Blomgren Moa
Broberg Michel
Fröjd Stina
Gustavsson Felix
Höglund Linnéa
Högmark Lisa
Joelsson Annie
Johansson Molly
Källgren Clara
Larsson Filip
Larsson Ida
Limé Matilda
Lindberg Tilda
Lindgren Hertz Ella
Lundkvist Emma
Mörk Oswald
Ottersten Erik
Pettersson Ida
Pheiffer Oscar
Ryrlén My
Sandström Alfred
Sarkissian Ara Mazt
Strid Edvin
Svensson Vera
Yüksel Gabriella
Zettergren Elin

EK17B Ekonomiprogrammet
Abdulhadi Iman
Blagajcevic Alem
Bodin Evelina
Buisman Casper
Dumar Lopez Valentina
Eriksson Sofia
Fouganthin Linn
Frisk Tova
Fröjd Simon
Gustafsson Ludvig
Ivarsson Hanna
Jansson Julia
Jern Joar
Johansson Josefine
Johansson Sofia
Karlsson Oskar
Kavalic Alfons
Kristoffersen Linnéa
Lidbjörk Tilde
Lukk Lucas
Magnusson Ebba
Persson Stina
Reljanovic Emilio
Samuelsson William
Svensson Matilda
Svensson Olivia
Uddéus Hedvig
Wikström Erik

EK17C Ekonomiprogrammet
Ahlberg Johannes
Anerös Carl
Baldinger Felix
Cederqvist Ida
Charoenla Tanyaporn
Drotz Johannes
Fahlgren Tilde
Frostemark Rebecca
Hendén Oscar
Hjärner Sahlin Elvira
Högemark Stina
Johansson Emma
Jonsson Sara
Karlsson Rasic Bianca
Larsson Ella Törn
Larsson Joel
Lilja William
Linusson Follin Ruben
Lovborn Jonathan
Millings Isabella
Mustafa Hawa
Nyberg Olle
Nyström Edvin
Omar Naima
Pettersson Michelle
Qvist Alexandra
Svensson Clara
Thor Hugo
Wallgren Julia
Westberg Fine

EK17D Ekonomiprogrammet
Ahokas Herman
Andersson Elina
Augustsson Martin
Bellika Maja
Berg Oliver
Björkman Nora
Dahl Alva
Danielson Ossian
Espinoza Bernal Danilo
Funk Oliver
Krasniqi Edona
Krasniqi Tina
Magnusson Knut
Nilsson Victor
Szulc Emilia
Söderlund John
Årmarker Elwira

ES17A Estetiska programmet, inriktning Estetik & Media
Artursson Mathilda
Berling Gustafsson Emil
Bäcklund Gabriel
Gustafsson Timothy
Gustavsson Alva
Hallberg Klara
Johansson Matilda
Klovrin Linn
Larsson Clara
Lidbom Tova
Martinsson Popp Tindra
Odhe Alicia
Oldin Edvin
Oskarsson Annie
Skramrud Thilde
Strandrot Klara
Strandrot Maja
Sundblad Hanna
Tengbom Rebecka
Thor Casper
Wendel Matilda
Zydzik Marta Anna

ES17B Estetiska programmet, inriktning Bild & Form
Boman Siipo Oona Lucia
Börjesson Ida
Davidsson Stochel Nicole
Eiduka Emilija
Ek Cornelia
Enoxon Alice
Gustavsson Stina
Hjälm Emma
Karlsson Matilda
Kastman Alva
Magnusson Vilma
Nyquist Johannes
Pärlhammar Hukvist Alexandra
Rizvic Nicole
Ronneland Hugo
Schleimann-Jensen Harald
Stomberg Thea
Wass Saga
Westerling Agnes

ES17C Estetiska programmet, inriktning Musik
Broman Hilda
Burén Teodor
Friberg Ellen
Gustafsson Martin
Johansson Amanda
Johansson Daniel
Johansson Thorell Isabel
Jungslätt Ludwig
Lidman Engla
Lundgren Annie
Lundström Fanny
Orrbén Stina
Roos Emma
Sandgren Nea
Sandström Linnea
Ullberg Lovisa
Wallroth Gustafsson Miranda

FT17 Fordons- och transportprogrammet, inriktning personbil
Chatham Joakim
Espinoza George Gabriel
Gustafsson Held William
Gärdström Erik
Hansson Alfred
Jason William
Larsson Sammy
Nyberg Jesper
Ola Saifan
Olsson Emil
Sandgren Hampus
Sandreski Konstantin

HA17 Handels- och administrationsprogrammet
Amee Aymen
Axelsson Elin
Barkawi Rawad
Björk Sara
Broström Alexander
Dahlberg Wilma
Garcia Miranda Rebecka
Grönskog Julia
Gvozden Mirza
Göransson Anny
Holmgren Martin
Hörnfeldt Thilda
Ilic Alaxander
Johansson Linn
Jusanovic Irma
Karlsson Viktor
Kjörk Åkervall Anna
Larsson Ebba
Larsson Hannah
Lundberg Emma
Mellström Hanna
Norismaa Madelene
Sekund Julia
Semmelhofer Vera
Seth Johansson Ida
Sköldenströmer Hugo
Moutaouakkil Thieme Zara Moutaouakkil
Åkesson Christoffer
Åkesson Emil

HT17 Hotell- och turismprogrammet
Bertilsson Emilia
Bjärbo Amanda
Boman Öhman Nova
Eliasson Kalle
Finnig Sandra
Gunnarsson Valerie
Hermansson Ebba
Jauhonen Paulina
Jokela Emelie
Svensson Anton
Tmava Erdita
Törn Julia

HV17 Hantverksprogrammet, inriktning hår- och makeupstylist profil spa
Baudtler Ellen
Bergh Celine
Emilsson Linn
Falk Gabriella
Gustafsson Linnea
Johansson Linn T
Karlsson Natalie
Karlsson Wilma
Magnusson Moa
Olsson Susanna
Persson Catarina

IN17 Industriprogrammet, inriktning svetsteknik
Algotsson Wilma
Andersson Hult Anton
Drackner Melker
Johansson Casper
Jonsson Emil
Nordström Jacob
Seth Johansson Oscar
Svensson David

NA17A Naturvetenskapsprogrammet
Andersson Axel
Andersson Moa
Appelberg Edvard
Arkelid Ludvig
Brink Victor
Ekman Clara
Eriksson Märta
Fridh Emelie
Gustafsson Jesper
Hamulic Neila
Holmberg Tova
Holmquist Lovisa
Holmsten Elin
Leverin Moa
Ljungmark Elliot
Lundborg Magnina
Manoff Johannesson Sara
Mattsson Betty
Mawed Safaa
Möller Wilma
Nord Hanna
Ochoa Erland
Sandberg Oliver
Staf Selma
Söderberg Beata

NA17B Naturvetenskapsprogrammet
Arvidsson Wilma
Bleeker Anna-Carin
Dagobert Cornelia
Edvardsson Sofia
Ehlen Simon
Harnisch Oharnisch Tintin
Härling Josef
Jasem Yazan
Kazimov Ali
Klasson Edvin
Klasson Evelina
Landahl Wilma
Larsson Hanna
Lundmark Hanna
Mozafari Danial
Nguyen Annika
Olsén Märta
Pettersson Kajsa
Rahimli Adil
Röör Linnea
Sadi Sajadhosein
Svärdhagen Gustav
Åkegård Linn

RL17 Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Carlsson David
Engström Johansson Otilia
Forsberg Oscar
Frederiksen Lukas
Fritz Rebecca
Hansson Hannes
Held Robin
Herngren Victor
Hjalmar Ahlén Maja
Hussein Ayoub Norhan
Johansson Persson Moa
Landestig Emelie
Ljungström Albin
Lundholm Linus Jonasson
Malm Matilda
Olsson Maja
Persson Lindblom Pontus
Skagelin Anton
Svegås Oscar
Todorov Erik
Wreder Marwa

SA17A Samhällsvetenskapliga programmet
Andreasson Tillqvist Molly
Bolling Elin
Brodin Othilia
Dahlgren Louise
Djerf Cajsa
Dujsic Edin
Eliasson Erik
Eriksson Sanna
Gustavsson Anna
Hammarén Emma
Hellqvist Maja
Hobaek Philip
Ingmarsson Tova
Jakobsen Maja
Johansson Dahl Hanna
Johansson Hampus
Jonasson Ida
Karlsson Viktoria
Larsson My
Laurin Clara
Magnusson Emilia
Magnusson Valter
Nyberg Tella
Schedin Thea
Tegge Vera
Wenneby Cecilia
Yüksel Markus

SA17B Samhällsvetenskapliga programmet
Ajdini Barije
Aronsson Valdemar
Bäckström Elsa
Ferati Alisa
Gillgren Julia
Hagberg Utgren Ines
Hannoun Felicia
Hofling Ebba
Jankauskaité Meda
Jespersson Åhlander Carl
Johansson Benjamin
Karlsson Joel
Karlsson Tua
Kvick Felicia
Larsson Ellen
Larsson Lundstedt Kasper
Lindskog Vilhelm
Magnusson Lisa
Nilsson Linnea
Odhe Evelina
Olsson Lucas
Smedberg Nathalie
Sulejmani Jejssi
Svensson Ella
Svensson Tova
Velander Tuva
Westman Gustav

SA17C Samhällsvetenskapliga programmet
Abdo Jwan
Andersson Leo
Andersson Lina
Bergsten Clara
Dindic Sejla
Figueroa Amanda
Fornegård Alma
Garvasi Rebecca
Gustafsson Johannes
Hedberg Anna
Henriksson Maja
Holm Line
Jensen Maja
Johansson Daniel
Jonsson Sofia
Josefsson Emma
Khoshaba Mari
Klarén Landin Klara
Krempl Elvira
Larsson Anna
Lörnhag Nathalie
Löwing William
Mawed Yamama
Nathansohn Linnéa
Nerell Andreas
Pettersson Tilda
Sadriu Gentiana
Sparlund Amanda
Svedjeland Isabella
Wikman Gabriel

TE17A Teknikprogrammet
Andersson Klara
Berg Amanda
Cassidy Callum
Ek Pontus
Fager Gabriel
Falck Lahti Samuel
Fredriksson Hugo
Grip Eriksson Viggo
Gustafsson Astrid
Gustafsson Kristoffer
Jadenfelt Nils
Johansson Alexander
Johansson Hanna
Johansson Olivia
Kotka David
Larsson Carl
Lindholm Hanna
Maksimovic Luka
Pechinski Vlatko
Petersen William
Seltene Senay
Tollmar Thempo Gusten
Westberg Johan

TE17B Teknikprogrammet
Ahlberg Simon
Alm Hanna
Andersson Pelle
Anerös Gustav
Börjesson Kristoffer
Dahlberg Karlsson Alexander
Eriksson Martin
Falsen Lindqvist Albin
Forsell Thea
Gustafsson Anton
Hassel Johanna
Heijkenskjöld Alexander
Hörling Axel
Jern Joel
Johansson Andreas
Johnsson Emil
Jonsson Victor
Josefsson Axel
Kvarndal Linus
Landgren Philip
Lefwander Frida
Leilander Rasmus
Lundin Vera
Moback Sara
Pettersson Johan
Rapp Max
Scander Felix
Strandrot Frid Anton
Svensson Arvid

VF17 VVS- och fastighetsprogrammet, inriktning VVS
Antonsson Martin
Arvidsson Filip
Björnram Gabriel
Ivarsson Elias
Linderoth Albin
Pettersson Christoffer
Ryan Nore
Strinne Gustav

VO17 Vård- och omsorgsprogrammet
Ahmadi Ahmad
Assarsson Ella
Bergström Emmy
Borg Ylva
Carlson Julia
Ellgren Thea
Eriksson Tove
Fahlström Wilma
Floberg Ebba
Franzén Ida
Gustavsson Denise
Hald Emma
Hellström Ella
Humppi Klasson Isabella
Jansson Ida
Kalac Arnela
Koskinen Tilde
Lund Alice
Lundkvist Tuva Elina
Poucette Julia
Redman Sofia
Ruottinen Emilia
Shinwari Mahmood
Strid Maja
Svensson Alfred
Szenczi Laura Marinela
Tarabay Daniella
Wickström Louise

HP Hantverk och Produktion, 4-årigt program
Mansur Mazen

HRB Hotell och Restaurang och Bageri, 4-årigt program
Fröjdendal Fredrick
Jansson Jonas
Nilsson Adrian
Peterson Elias
Svanström Vilma
Wikström Amanda

IND Individuella programmet, 4-årigt
Svensson Tora
Ohlsson Oscar

 

____________________
Källa De la Gardiegymnasiet