Gå direkt till Nyheten (Resultat från danstävling)

 
  1. Lidköpingsnytt.nu
  2. Torsdag 27 februari 2020

Sök i Lidköpingsnytt arkiv

Mer eller mindre relaterat

Resultat från danstävling

Publicerad fredag, 14 februari 2020, 18:42 av - Inskickat material

Dansare från Helens dansskola har deltagit i en tävling i Uppsala. Här tävlades det i konstnärlig dans, pardans, artistic ballroom, slow och engelsk freestyle.

Resultat:

Slow Solo Silver J4
3. Emma Assarsson

Show Solo Brons Junior
1. Matilda Mellström

Show Solo Brons Vuxna
1. Alice Clemborn
3. Saga Hufvudsson

Matilda Mellström, Alice Clemborn, Saga Hufvudsson, Line Karlsson

Show Solo Champion Vuxna
2. Line Karlsson

Show Grupp Champion Vuxna
1. Cooler Collective

Jazz Solo Brons Vuxna
1. Sandra Lilliedahl

Jazz Duo Brons Vuxna
3. Alice Clemborn & Line Karlsson

Jazz Grupp Champion Vuxna
2. Cooler Collective
3. Glorious

Modernt Solo Brons Junior
1. Melvin Olofsson

Wilma Rehnström, Emil Rappell, Viktoria Andersen, William Peterson, Olivia Peterson, Linus Fredriksson.

Modernt Grupp Brons Vuxna
2. Glorious

Modernt Formation Champion Vuxna
1. Cooler Collective

Salsa Par Brons B/J
2. Linus Fredriksson & Olivia Peterson

Salsa Par Guld J/V
2. Emil Rappell & Wilma Rehnström
3. William Petersson & Viktoria Andersen

Standard Par Silver J/V/V2
2. Emil Rappell & Wilma Rehnström

Samba Par Öppen klass B/J
1. Emil Rappell & Wilma Rehnström
2. William Petersson & Viktoria Andersen

Rumba Par Öppen klass B/J
3. William Petersson & Viktoria Andersen

Latin Par Silver B/J
2. William Petersson & Viktoria Andersen

Latin Par Guld J/V
3. Emil Rappell & Wilma Rehnström

Solo Chacha Brons Barn
2. Ida Lidholm

Ida Lidholm

Solo Jive Brons Barn
3. Ida Lidholm

Solo Jive Brons Junior
2. Linus Fredriksson

Solo Merengue Brons Barn
3. Ida Lidholm

Solo Merengue Brons Junior
2. Linus Fredriksson

Solo Merengue Champion B/J
3. Viktoria Andersen

Solo Bachata Guld J/V
2. Viktoria Andersen

Solo Salsa Brons Barn
2. Ida Lidholm

Solo Salsa Brons Junior
2. Olivia Peterson

Solo Salsa Champion J
2. Viktoria Andersen

Duo Jive Guld B/J/V
2. Tyra Nitenberg & Wilma Rehnström

Bugg Par Brons B/J/V
2. Linus Fredriksson & Olivia Peterson