Gå direkt till Nyheten (Studenterna rusar ut på onsdag
Här är alla som tar sin gymnasieexamen)

  1. Lidköpingsnytt.nu
  2. Måndag 26 augusti 2019
  1. Dagens namn:
  2. Östen
  3. I morgon:
  4. Rolf och Raoul

Sök i Lidköpingsnytt arkiv

Mer eller mindre relaterat

Studenterna rusar ut på onsdag
Här är alla som tar sin gymnasieexamen

Publicerad lördag, 01 juni 2019, 17:14 av Redaktionen

Här finner du listan över alla som tar studenten på De la Gardiegymnasiet på onsdag.

BA16A Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning husbyggnad
Alund Tiril
Andersson Algot
Andersson Rådmark Thure
Arvidsson Erik
Astrell Herman
Frandsen Hampus
Hjalmarsson Sebastian
Hult Hannes
Jungner William
Lundgren Edvin
Magnusson Sara
Mann Carl
Marberg Tobias
Nordlund Simon
Rangvid Keziah
Ström Malte
Svensson Henning
Sällström Oliver
Torsell Anton
Westberg Vilgot

BA16B Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning måleri
Edlund Karlsson Linus
Helt Elliott
Johansson Desirée
Leksell Moa
Regnander Vincent

BA16C Bygg- och anläggningsprogrammet, inriktning mark och anläggning
Adler Sandgren Hugo
Andersson Beatrice
Bäckström Eriksson Alexandra
Classon Rasmus
Dagobert Simon
Happe Felix
Hjalmarsson Daniel
Klang Sekund Marcus
Rosenberg Walter
Sandgren Frank
Thropp Alfredo
Åström Filip

BF16 Barn- och fritidsprogrammet
Alteryd Gabriel
Andersson Elina
Axelsson David
Blomstrand Kajsa
Bolander Alma
Dickens Jesper
Eklöf Hugo
Ellgren Oscar
Fast Jonas
Gullbrandsson William
Gustavsson Axel
Göransson Maja
Issaq Nina
Jensen Sanna
Johansson Maja
Karlsson Hugo
Karlsson Viktoria
Larsson Joel
Nordin Gustaf
Persson Rickard
Ravn Moa
Sifversson Maja
Strömberg Tilda
Vilhelmsson Kristian

EE16A El- och energiprogrammet, inriktning automation
Axelsson William
Bergqvist Simon
Björk Johannes
Blomkvist Kevin
Gustavsson Hugo
Johansson Rasmus
Karlsson Christopher
Karlsson Louise
Larsson William
Ottarson Arvid
Thuresson Hamrén Rasmus
Tibell Herman
Åkesäter Jonatan

EE16B El- och energiprogrammet, inriktning elteknik
Asärdius Rasmus
Grimling Elof
Hyrenius Gustav
Ingemarsson Albin
Karlsson David
Lemhage Fredric
Lorentzon William
Mårdfjäll Axel
Nycander Elin
Stadling Filip
Svensson Casper
Tigerberg Axel

EK16A Ekonomiprogrammet
Agovic Denis
Berntsson Erik
Björk Gabriel
Christensson Sara
Dahlén Helgesson Felicia
Eriksson Jesper
Fabiansson Lovisa
Fernhag Viktor
Feta Bleona
Feta Vjola
Fridell Julia
Gosalci Dion
Hassel Olivia
Hellström Aron
Järman Andrea
Karlsson Casper
Kinnunen Elsa
Lagergren Sofie
Lindh Oscar
Lingvall Michael
Persson Lisa
Rixman Lööf Moa
Sacipi Viktor
Sohlberg Ludvig
Sällberg Victor
Vilhelmsson Filippa
von Freymann Svensson Mathilda
Wiktorsson Emelie

EK16B Ekonomiprogrammet
Adolfsson Towa
Andersson Gustav
Andersson Johnny
Apelqvist Adam
Bergåker Otto
Billeschou Selma
Björk Jacob
Colbin Filippa
Ederborn Viggo
Edström Rasmus
Florén Wilhelm
Ibrahim Gabriel
Iossief Johannes
Johansson Nella
Johansson Robin
Kanyo Filip
Larsson Elin
Lindahl Sixten
Lindberg Wilma
Lindström Victoria
Lundin Hampus
Markström Evelina
Mezher Richardo
Roos Amanda
Sahlin Isac
Sandgren Linnea
Sedwall Albert
Stenberg Wilma
Wold Jona

EK16C Ekonomiprogrammet
Ajram Niklas
Andreasson Emma
Aronsson Magnus
Arrefelt Mikaela
Caldana Anthon
Chahrour Mona
Dahlin Elsa
Enander Tobias
Florberger Hilma
Frisén Lasse
Gustafsson Anna
Gustafsson Wilma
Karlsson Jakob
Lans Hampus
Lönn Felix
Musinovic Sanel
Nörgaard Tilde
Smith Brandt Oliver
Stenberg Maja
Svensson Thea
Thor Oliver
Zarkovsky Edwin

ES16A Estetiska programmet, inriktning Estetik & Media
Andersson Agnes
Berndtsson Teyah
Björlin Rebecka
Carlsson Kajsa
Dahl Vilgot
Dahlén Elin
Edlund Julia
Isaksson Hanna
Johansson Sofia
Kjellén Alicia
Nilsson Elin
Ronneland Max
Sjöberg Ellenfrida
Sköld Hedvig
Svensson Mickael
Svärd Karlsson Victoria
Wahlgren Matilda
Wångdahl Ida

ES16B Estetiska programmet, inriktning Bild & Form
Abdi Bartaan Abdullahi
Berntsson Hugo
Ivarsson Rebecka
Larsson Ida
Lindén Moa
Malmesved Julia
Mathwig Andreas
Ovesen Ronja

ES16C Estetiska programmet, inriktning Musik
Andersson Linus
Broman Anna
Fors Wallander Lovisa
Fredriksson David
Gustafsson Julia
Gustafsson Melwin
Inghammar Elias
Johansson Nellie
Jonsson Moa
Karlsson Jonatan
Lindström William
Stadin Simon
Stagen Ebba
Svensson Lowe
Vetter Sofia
Viebke Evelina
Årlid Henriksson Thea

FT16 Fordons- och transportprogrammet, inriktning personbil
Abdulhamid Ervin
Andersson Kim
Becirovic Rafet
Benjaminsson Alex
Flinkfelt Casper
Greneheim Robin
Gyllenäs Anton
Ibrahim Daniel
Karlén Tobias
Olsson Torsell Edward
Tengbom Oliver
Thorstensson Rasmus
Tigerberg Emil
Wolmsjö Philip

HA16 Handels- och administrationsprogrammet
Ahl Orrbén Oliver
Ahlstrand Andréa
Brandin Kajsa
Cederqvist Cajsa
Dos Santos Ronya
Ekman Ebba
Forsman Viktor
Gustafsson Julia
Gustavsson Sandsjö Clara
Gyllin Philip
Haapasalo Nyberg Hugo
Hamdi Qeraj Hamdija
Jörlind Max
Lindén Alexander
Persson Ida
Pettersson Wilma
Svensson Emelie
Valfridsson Rasmus
Vulkan Tim
Wejshag Alice
Werner Wilma
Wernerskog Sofia

HV16 Hantverksprogrammet, Spa och styling
Alfredsson Kajsa
Almén Alice
Almqvist Sara
Andersson Linnea
Bengtsson Josefin
Elg Evelina
Huusko Larsson Isabel
Roos Emilia
Sanfridsson Hanna
Wiström Emelie

IN16 Industriprogrammet, inriktning svetsteknik
Ajdini Safet
Classon Nimbus
Elfving Johanna
Eriksson Albin
Greneheim Samuel
Helgeson Jakob
Kjörk Pom
Olsson Gunnar
Åberg John

NA16A Naturvetenskapsprogrammet
Andersson John
Andersson Sofi
Blomqvist Erik
Carlqvist Emma
Chehab Eddine Sirin
Freidlitz Emma
Fräs Axel
Glantz Kerstin
Hua Yu-Shin
Johansson Fredric
Jolesjö Oskar
Krantz Saga
Markendahl Julia
Naser Katham
Ortman Vera
Rahimli Batura
Remgård Matilda
Selle Mimmi
Strömberg Sara
Trolme Kajsa

NA16B Naturvetenskapsprogrammet
Al Barazanji Bane
Andersson Helena
Bergdahl Alma
Blomberg Tom
Broman Lina
Ekblad Johan
Ingman Jonna
Jaber Muhammad
Johansson Alfred
Karlsson Jennifer
Larsson Maja
Lundkvist Gottfrid
Möller Elvira
Olofsson Markus
Pagels Emil
Persson Greta
Rubinstein Simon
Vasic Aleksandra
Wallgren Alexander
Åkesäter Sarastina

RL16 Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Andersson Elvira
Buder Max
Ellhage Oliver
Forden Edwin
Fransson Matilda
Fritzson Victor
Grund Carolina
Holmqvist Kieyon
Höög Sven
Johansen Kevin
Karlsson Lisa
Lindqvist Isabelle
Mjörnestrand Martin
Mohlin Ronja
Nylund Artur
Pasagic William
Peña Jose Antonio
Stomberg Fabian
Söderlund Viktor
Varas Sastre Daniel
Wendin Saga

SA16A Samhällsvetenskapliga programmet
Andersson Hanna
Andersson Oliver
Anteryd Clara
Arenbjörk Elsa
Bengtsson Tilda
Berggren Kajsa
Dunne Oliver
Ek Linus
Ekdahl Therese
Hammer Irma
Hjälm Hampus
Holmqvist Kajsa Linnea
Hugosson Axel
Hölscher Stina
Isaksson Melker
Johansson Ebba
Jonsson Oskar
Käck Hanna
Larsson Isabelle
Linde Martinsson Helle
Lulenska Julia
Lundstedt Hilda
Olsson Rickard
Ottersten Julia
Pasagic Silva
Sahlgren Viktor
Tamlander Nico

SA16B Samhällsvetenskapliga programmet
Anderberg Tilda
Andersson Ida
Andersson Jakob
Andersson Moa
Berling Samuel
Bölin Sara
Dabbab Zina
Enander Ida
Essgärde Elvira
Fajardo Rodriguez Maria
Forsell Frida
Gindemo Ellen
Hallak Gustafsson Olivia
Hansson Agnes
Hedman Nora
Henriksson Rebecka
Holgersson Felix
Hänninen Linn
Jonsson Jennifer
Karadza Samra
Lannerås Hugo
Nyberg Lydia Karin
Olsson Lucas
Persson Wilma
Smedberg Stina
Staberg Amanda
Vedebrand Viktor
Vinblad Sanna
Wiktorell Emrik
Wilsson Tuva

SA16C Samhällsvetenskapliga programmet
Binakaj Imigreta
Classon Ronja
Davidsson Maja
Dzafic Amela
El Safh Nour El Hoda
Fagerlind Tova
Gustafsson Hannah
Hansing Samuel
Helgevall Johanna
Höglund Hampus
Högsander Sebastian
Jakobsson Sofia
Johansson Carl
Liljenroth Jenny
Lundgren Julia
Lustig Tage
Melani Kühnel Isabella
Persson Vilma
Prytz Ellie
Stefansdotter Karin
Svensson Andersen Josephine
Tiverman Clara
Vulkan Erik
Westlin Herman
Winther Emma
Ögren Axel

TE16A Teknikprogrammet
Andersson Felicia
Augustsson Amadeus
Backman Jonathan
Belander Alva
Brogeland Edvin
Dolk Victor
Fahlgren Elin
Granath Eric
Hammarén Albin
Johansson Gustav
Jonsson Linn
Karlsvärd Benjamin
Larsson Jonathan
Liderud Alma
Lööf Wettervik Vilgot
Mignander Johanna
Nyman Gabriel
Smedman Emma
Smit Sahlstrand Ludvig
Sundbeck Erik
Svantesson Melker
Svensson Agnes
Tholin Wilma

TE16B Teknikprogrammet
Andersson Marcus
Andersson Marcus
Anevik Henning
Ansbjer Joel
Barbu Adrian
Boo Adam
Dalström Isak
Johansson Viktor
Karlsson Olle
Lindeberg Adrian
Lindfeldt Anton
Lunde Arvid
Nilsson Max
Nyström Anton
Staaf Albin
Wärmefjord Hampus
Åström Lukas
Österberg Lucas

TE16C Teknikprogrammet
Agerhjelm Simon
Broberg Felix
Ek Simon
Godée William
Grip Eriksson Love
Gustafsson Karl
Göransson Marcus
Hallset Beate
Johansson Grönberg William
Jonsson Simon
Karlsson William
Lindelöf Elin
Lundell Paulina
Miller Alexander
Nordmark Filip
Nyberg William
Poucette Otto
Sarkissian Ararad
Sjögren Pulkkinen Kalle
Vallin Sälle Vincent
van Dam Sander
Wadh Simon
Wall Falk Jennifer
Önnermalm Tom

VF16 VVS- och fastighetsprogrammet, inriktning VVS
Bergman Love
Gustafsson Ludwig
Jonsson Lennie
Lennartsson Max
Malmberg Eddie
Olofsson Viggo
Persson Melvin
Rapp Sixten
Åberg Casper

VO16 Vård- och omsorgsprogrammet
Bilalovikj Anes
Corujo Liber
Dahlberg Emilie
Eriksson Olivia
Kall Malin
Karlsson Ida
Khadeeda Naisan Badal
Klintebjer Wilma
Lidberg Christoffer
Lidberg Julia
Llamas Coll Adrian
Lundberg Thea
Lundén Nilsson Elsa
Markovic Aleks
Mc Call Sofia
Nord Isabell
Fink Overen Emma
Persson Ellen
Persson Klara
Quasters Alice
Stomberg Lisa
Wikström Lucas
Yihdego Samuel
Östergren Noomi

HRB Hotell och Restaurang och Bageri, 4-årigt program
Andersson Nadezhda
Pomi Harris
Schagerström Lindholm Leo
Svensson Karlsson Mikaela
Vikström Joel
Wikström Emil
HP Hantverk och Produktion, 4-årigt program
Johansson Jennifer
Losten Sebastian
Rönnberg Kim Eric
Stromén Jimmie
Taffa Gonfa Amanuel
S-IND Individuella programmet, 4-årigt
Eriksson Pontus
Johansson Joel
Saedi Djako

Uppgifter från De la Gardiegymnasiet