Anders Larsson bjöd in sina kunder – nästan alla kom på fest
Publicerad onsdag, 23 maj 2012, 19:24 av Björn SmitterbergAnders Larsson som har Söne El tog till ett ovanligt grepp – han bjöd alla sina kunder på fest. I kväll kom 200 personer till företaget för att ha trevligt, knyta kontakter och se tekniska nyheter.
- Som företagare är det inte så lätt att ha något större representationskonto – så jag tänkte att jag försöker med en sommarfest för alla jag vill bjuda – och nästan alla kom, säger Anders Larsson.
- Det är verkligen roligt. Jag har fått mina leverantörer hit som berättar om det senaste, jag har ”min” idrottsklubb Söne SK här och underhållning av den lilla showgruppen Live – den hör hemma i Blekinge men ena parten är utbildad i musikklass i Lidköping. Alla gäster får träffa varandra och kanske kan det bli affärer dem emellan också.
För säkerhets skull har ett tält satts upp – men det räcker inte alls till för att alla skall få plats på den här sommarfesten.
Inga kommentarer
Kommentarsfunktion är inaktiverad för denna nyhet






































































